3. Nagrody i sponsorzy

Ogólnokontynentalne spotkanie trenerów prowadzących drużyny w lidze kontynentalnej Vaarland League, mające miejsce w mieście stołecznym Badenii.
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Kajetan Sikorski »

Tematy, które trzeba poruszyć wspólnie. Jeśli mamy mówić o nagrodach, to musimy jednocześnie pomyśleć o tym, kto je zasponsoruje.

Zacznę od sponsorów. Ja widzę to tak. Mamy sponsorów wewnętrznych, czyli nas - trenerów lub, jeśli powołamy federację, państwa członkowskie zobowiązane do płacenia ustalonej składki oraz sponsorów zewnętrznych, czyli wszystkie podmioty, które chciałyby wesprzeć naszą ligę. W jaki sposób możemy przyciągnąć sponsorów zewnętrznych? Jak zauważyliście, publikuję po każdej kolejce krótkie sprawozdanie na naszych forach. W takich postach mógłbym dodawać loga naszych sponsorów. Czy mają Panowie jeszcze jakieś pomysły?

Druga sprawa to nagrody. Jeśli uda nam się pozyskać środki, będziemy mogli nagradzać najlepsze drużyny, najlepszych zawodników w lidze. Moja propozycja nagród jest następująca:

Na koniec sezonu:

- 5 najlepszych drużyn w tabeli
- Najlepszy zawodnik sezonu (na podstawie klasyfikacji punktowej zawodników w Xpert11)
- Król strzelców (na podstawie klasyfikacji strzelców w Xpert11)
- Król asyst (na podstawie klasyfikacji asyst w Xpert11)
- Mistrz Jedenastek (na podstawie klasyfikacji jedenastek w Xpert11)
- Najlepszy bramkarz (bramkarz sklasyfikowany najwyżej w klasyfikacji punktowej w Xpert11)

Puchar:

- 3 najlepsze drużyny
- Król strzelców
- Najlepszy zawodnik turnieju

Jak Panowie widzą taki system nagradzania? Może mają Panowie jakąś inną wizję?
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2669
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Friedrich von Baden »

Szanowny Panie Administratorze (a może lepsze byłoby określenie Przewodniczący),
Jesli chodzi o sponsorów, to ja bym to widział tak, że każda osoba dobrej woli, nie tylko trenerzy, za pośrednictwem MBP, mogliby przelać jakąś dowolna sumę pieniędzy na konto Vaarland League, lub federacji piłkarskiej jeśliby taka powstała. Jako, że praktycznie chyba kazdy trener ma paszport Stempla, to moze mieć też konto w MBP, a zatem zarabiać za aktywność, co oznacza, ze będzie miał pieniądze, a także, że będzie mógł pieniądze zarobić.
Jeśli powstanie federacja, to zgadzam się aby były składki, tylko muszą być one nie za wielkie. Powiedzmy np. 100 M (tej waluty rozrachunkowej, międzynarodowej.) Znowu nie wiem czy byłyby one płacone raz na rok kalendarzowy, czy też raz na miesiąc, czy tez raz na sezon. To trzeba by ustalić. Najlepsze byłoby chyba raz na sezon. Z tymi płatnościami mogą być problemy np. z Rusowią, gdyż ta, ostatnio mało zarabia, a jest już winna Cesarstwu pewną sumę pieniędzy, przez co mamy pewne zastoje gospodarcze; Car zarządzający rachunkiem znikł, więc potrzebny byłby nowy mąż zaufania dla Rusowii, aby to mogło działać. Bo na razie Rusowia jako państwo nie zrobi żadnych przelewów.
Co do sponsorów zewnętrznych, to trzeba pisać. Podobnie ja zrobiłem z mundialem. Napisałem po prawie każdym forum z Stempla (Nowin). To chyba jedyne rozwiązanie. Pomyślałbym nam podejrzeniem kto jest sponsorem Ligi Edelweiss, Ligi Leocji, Ligi Nordaty, Ligi Sarmacji, może jeszcze jakiś lig, jeśli istnieją.
Wracając do nagród, bo już o nich nieco wspomniałem w mojej wypowiedzi. Jestem na pewno za tym aby trener zwycięskiej drużyny otrzymał nagrodę. Jest spora szansa, że posiada on konto w MBP, albo, że na pewno będzie posiadać po tej konferencji.
Automatycznie trener ten otrzymywałby inne nagrody np. za króla strzelców, najlepszego bramkarza, może nawet za bycie menadżerem kolejki, albo za drużynę miesiąca. To trzeba też przemyśleć, bo nagle zrobimy kilka nagród, a tu nam pieniędzy nie starczy. Ja zawsze chętnie wesprę każdą inicjatywę i każdego obywatela mikroświata, ale teraz mundial sie zbliża i z punktu widzenia Cesarstwa oraz mnie (sponsora organizatora) to to będzie ważniejszy wydatek. Także mierzmy siły na zamiary, ale też bądźmy racjonalni.
Co do tych wszystkich statystyk, to ja proponuję na koniec sezonu, zrobić uroczystą galę ligi, i wtedy będziemy wręczać nagrody, za te poszczególne statystyki, a moze nawet damy jakieś fundusze. Jednak wszystko po trochu i po kolei. Najpierw rozmowy, potem zasady, potem federacja czy coś, na koniec bajerka, zabawy itd. Okej. :) ?

PS. Mam zastrzeżenie co do pozycji - Najlepszy bramkarz (bramkarz sklasyfikowany najwyżej w klasyfikacji punktowej w Xpert11). Albowiem klasyfikacja punktowa to jest nic innego jak zdobyte bramki + asysty. Bramkarze na ogół nie zdobywają bramek więc ciężko o jakiegokolwiek bramkarza. Tutaj trzeba by patrzeć na statystyki obronionych strzałów, karnych itd. Znowu też suche statystyki nie są sobie równe. jeden bramkarz zagra w 90% meczów ligowych obroni ok. 65% strzałów, jego drużyna zajmie podium. Drugi bramkarz obroni 90% strzałów, ale będzie miał tylko 3 mecze ligowe. Więc tutaj należy uważać i należy to jakoś matematycznie wyliczyć, podsumować. Ja nie wiem, nie znam się.
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Borys Zamycki
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2024, 17:04
Lokalizacja: Nan Di
Kontakt:

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Borys Zamycki »

Ogólnie to popieram pomysły przedmówców z niewielkimi zastrzeżeniami.

1. Składki nie mogą pochodzić od państw, a od trenerów - nawet gdybyśmy powołali Federację. Przystąpienie do Ligi Vaarlandu to zawsze decyzja jednej osoby i jednej drużyny, a nie państwa, dlatego to na tej osobie powinna spoczywać odpowiedzialność za opłacenie członkostwa. Oczywiście państwa byłyby zachęcane do finansowania ligi, ale nie mogłyby być do tego zobowiązane. Inną sprawą jest obecna sytuacja Rusowii, która, jak wspomniał JE Friedrich von Baden, jest zadłużona, zaś jej środki są w praktyce niedostępne dla nikogo, ponieważ jedyny zarządca majątku Rusowii - JCM Władimir I Iwanowicz - jest długotrwale nieobecny. Rusowia jako państwo nie byłaby więc w stanie opłacać składek za Olimpiakos Smargońsk. Co innego ja jako trener, osoba prywatna.

Składka mogłaby być rozliczana za sezon. Jej wysokość powinna według mnie mogłaby wynosić w okolicach 80 M na sezon.

2. Jeżeli chodzi o nagrodę za najlepszego bramkarza - pomysł przyznawania nagród na podstawie statystyk obronionych strzałów, a nawet odsetka obronionych strzałów pomnożonego przez liczbę meczy rozegranych, jest wykonalny, ale bardzo czasochłonne byłoby wyliczanie tego wszystkiego. Dlatego proponuję nie wypłacać nagród dla bramkarzy - i tak całkiem dużo pozycji mamy w zaproponowanej liście nagród.

Oddzielną kwestią jest wysokość nagród. Powinniśmy ją według mnie liczyć jako procent budżetu ligi, ponieważ nigdy nie wiadomo, ile uda nam się zebrać. Przykładowo można ustalić, że po zakończeniu sezonu i pucharów, na nagrody będzie szło 80% budżetu, zaś 20% będzie zostawiane na poczet przyszłych nagród. Przykładowe proporcje mogłyby wyglądać następująco:

Nagrody na koniec sezonu - 50% budżetu, w tym:

- 5 najlepszych drużyn w tabeli - 42 % budżetu (I miejsce 11%, II - 10%, III - 9%, IV - 7%, V - 5%)
- Najlepszy zawodnik sezonu - 3%
- Król strzelców - 2%
- Król asyst - 1%
- Mistrz Jedenastek - 2%

Puchar - 30% budżetu, w tym:

- 3 najlepsze drużyny - 27% budżetu (I miejsce 10%, II - 9%, III - 8%)
- Król strzelców - 1%
- Najlepszy zawodnik turnieju - 2%

Na poczet przyszłych nagród i wydatków - 20% budżetu

RAZEM - 100%

Taki system sprawiłby, że żadna z drużyn nie miałaby matematycznie możliwości zgarnięcia więcej niż 1/3 budżetu w ramach nagród.
(-) Borys Zamycki

Kiedyś znany jako Mikołaj Patryk Dostojewski

Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2669
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Friedrich von Baden »

1. Zgadzam się w sprawie tego, iż to trenerzy powinni opłacać składki.
Co do Rusowii to może udałoby się zaradzić tej stagnacji, poprzez poproszenie Helwetyka aby dodał Was Ekscelencjo, jako zarządcę rachunku.

Co do wysokości składki to skąd 80 ℳ. A czemu nie np. 100ℳ lub 50ℳ.?

2. Zgadzam się co do nagrody za najlepszego bramkarza oraz co do rozkładu, podziału pieniędzy na nagrody. :)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Karol Józef Wittelsbach
Generalmajor
Generalmajor
Posty: 798
Rejestracja: 26 wrz 2022, 19:30
Lokalizacja: Monachium

Odznaczenia Bawarskie

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Karol Józef Wittelsbach »

Popieram przedmówców. :)
Karol Józef
z łaski Bożej król Bawarii,
hrabia palatyn Renu,
książę Bawarii, Frankonii i w Szwabii


Obrazek
Borys Zamycki
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2024, 17:04
Lokalizacja: Nan Di
Kontakt:

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Borys Zamycki »

Friedrich von Baden pisze: 20 lut 2024, 13:06 Co do wysokości składki to skąd 80 ℳ. A czemu nie np. 100ℳ lub 50ℳ.?
Ponieważ 50 ℳ wydaje mi się nieco zbyt niską składką. Wychodzę przy tym z dwóch założeń:

1. Przeciętny tygodniowy dochód osoby piszącej 4 posty tygodniowo i niepiastującej żadnej specjalnej funkcji wynosi ok. 26 ℳ (zakładając uśredniony kurs 1,00 lokalnej waluty = 1,3 ℳ oraz wynagrodzenie za post w wysokości 5,00 lokalnej waluty).

2. Liga trwa 20 tygodni, co daje nam średnio 80 ℳ / 20, czyli 4 ℳ składki na tydzień. Jest to mniej więcej jedna siódma przeciętnych dochodów wyliczonych w pkt. 1. Myślę, że nie ma powodu, by nakładać na trenerów większe obciążenie.

W sumie jak tak teraz liczę to dochodzę do wniosku, że 100 ℳ (czyli 5 ℳ na tydzień) też jest akceptowalne.

Przy czym byłbym za umożliwieniem płatności składki w maksymalnie 4 ratach z odroczeniem płatności pierwszej raty o jakieś kilkanaście dni. Jeżeli zechce do nas dołączyć ktoś kompletnie nowy w mikronacjach, to zapewne ktoś taki nie będzie posiadał na starcie zbyt dużych środków w MBP.
(-) Borys Zamycki

Kiedyś znany jako Mikołaj Patryk Dostojewski

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Kajetan Sikorski »

Friedrich von Baden pisze: 11 lut 2024, 21:08 PS. Mam zastrzeżenie co do pozycji - Najlepszy bramkarz (bramkarz sklasyfikowany najwyżej w klasyfikacji punktowej w Xpert11). Albowiem klasyfikacja punktowa to jest nic innego jak zdobyte bramki + asysty. Bramkarze na ogół nie zdobywają bramek więc ciężko o jakiegokolwiek bramkarza. Tutaj trzeba by patrzeć na statystyki obronionych strzałów, karnych itd. Znowu też suche statystyki nie są sobie równe. jeden bramkarz zagra w 90% meczów ligowych obroni ok. 65% strzałów, jego drużyna zajmie podium. Drugi bramkarz obroni 90% strzałów, ale będzie miał tylko 3 mecze ligowe. Więc tutaj należy uważać i należy to jakoś matematycznie wyliczyć, podsumować. Ja nie wiem, nie znam się.
Mówiąc szczerze, miałem napisać w pierwszym poście, że najlepszy bramkarz będzie wyłaniany na podstawie klasyfikacji jedenastek, a omyłkowo wpisałem klasyfikacje punktową, w której siłą rzeczy żadnego bramkarza nie ma. A więc moja propozycja jest taka, żeby nagrodzić najlepszego bramkarza (tego, który najczęściej pojawiał się w jedenastce kolejki). I szczerze mówiąc, zależy mi na tym, żeby bramkarz był nagrodzony. Mogę zrezygnować z innych propozycji (np. Król asyst, Mistrz Jedenastek), ale na bramkarzu mi jakoś tak zależy.
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 10:04 Oddzielną kwestią jest wysokość nagród. Powinniśmy ją według mnie liczyć jako procent budżetu ligi, ponieważ nigdy nie wiadomo, ile uda nam się zebrać. Przykładowo można ustalić, że po zakończeniu sezonu i pucharów, na nagrody będzie szło 80% budżetu, zaś 20% będzie zostawiane na poczet przyszłych nagród.
W pełni się zgadzam.
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 10:04 Nagrody na koniec sezonu - 50% budżetu, w tym:

- 5 najlepszych drużyn w tabeli - 42 % budżetu (I miejsce 11%, II - 10%, III - 9%, IV - 7%, V - 5%)
- Najlepszy zawodnik sezonu - 3%
- Król strzelców - 2%
- Król asyst - 1%
- Mistrz Jedenastek - 2%

Puchar - 30% budżetu, w tym:

- 3 najlepsze drużyny - 27% budżetu (I miejsce 10%, II - 9%, III - 8%)
- Król strzelców - 1%
- Najlepszy zawodnik turnieju - 2%

Na poczet przyszłych nagród i wydatków - 20% budżetu

RAZEM - 100%
Jestem za. Miałem przedstawić swoją propozycję podziału, ale zasadniczno nie różniłaby się ona bardzo od tego, więc możemy bazować na tym zaproponowanym przez Pana, Panie Borysie. :) Jedyna modyfikacja, jaką zaproponuję, to dodanie jednak pozycji najlepszego bramkarza (tak jak pisałem powyżej).
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 15:42 W sumie jak tak teraz liczę to dochodzę do wniosku, że 100 ℳ (czyli 5 ℳ na tydzień) też jest akceptowalne.

Przy czym byłbym za umożliwieniem płatności składki w maksymalnie 4 ratach z odroczeniem płatności pierwszej raty o jakieś kilkanaście dni. Jeżeli zechce do nas dołączyć ktoś kompletnie nowy w mikronacjach, to zapewne ktoś taki nie będzie posiadał na starcie zbyt dużych środków w MBP.


Szczerze powiedziawszy, myślałem o trochę większej składce, ale możemy zostać przy 100 ℳ na sezon. I też zaznaczę, że nie chciałbym, żeby płacenie składek było wymogiem w uczestniczeniu w lidze. Dla mnie najważniejszy jest udział wszystkich, którzy prowadzą swoje drużyny w lidze. Składki mają być dodatkiem do tej dobrej zabawy. Dlatego, jeśli ktoś nie może zapłacić całości albo w ogóle, to nie powinno być w żadnym wypadku powodem jakiegoś wykluczenia. Z resztą, w naszej lidze jest też drużyna z Turetii, która nie należy do MBP i składek płacić nie będzie. Nie oznacza to dla mnie, że MKS Sołuck nie będzie mógł brać udziału w naszych rozgrywkach. Zachowałbym więc tutaj dużą dozę elastyczności i każdy przypadek traktował indywidualnie.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2669
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Friedrich von Baden »

Kajetan Sikorski pisze: 20 lut 2024, 19:01
Friedrich von Baden pisze: 11 lut 2024, 21:08 PS. Mam zastrzeżenie co do pozycji - Najlepszy bramkarz (bramkarz sklasyfikowany najwyżej w klasyfikacji punktowej w Xpert11). Albowiem klasyfikacja punktowa to jest nic innego jak zdobyte bramki + asysty. Bramkarze na ogół nie zdobywają bramek więc ciężko o jakiegokolwiek bramkarza. Tutaj trzeba by patrzeć na statystyki obronionych strzałów, karnych itd. Znowu też suche statystyki nie są sobie równe. jeden bramkarz zagra w 90% meczów ligowych obroni ok. 65% strzałów, jego drużyna zajmie podium. Drugi bramkarz obroni 90% strzałów, ale będzie miał tylko 3 mecze ligowe. Więc tutaj należy uważać i należy to jakoś matematycznie wyliczyć, podsumować. Ja nie wiem, nie znam się.
Mówiąc szczerze, miałem napisać w pierwszym poście, że najlepszy bramkarz będzie wyłaniany na podstawie klasyfikacji jedenastek, a omyłkowo wpisałem klasyfikacje punktową, w której siłą rzeczy żadnego bramkarza nie ma. A więc moja propozycja jest taka, żeby nagrodzić najlepszego bramkarza (tego, który najczęściej pojawiał się w jedenastce kolejki). I szczerze mówiąc, zależy mi na tym, żeby bramkarz był nagrodzony. Mogę zrezygnować z innych propozycji (np. Król asyst, Mistrz Jedenastek), ale na bramkarzu mi jakoś tak zależy.
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 10:04 Oddzielną kwestią jest wysokość nagród. Powinniśmy ją według mnie liczyć jako procent budżetu ligi, ponieważ nigdy nie wiadomo, ile uda nam się zebrać. Przykładowo można ustalić, że po zakończeniu sezonu i pucharów, na nagrody będzie szło 80% budżetu, zaś 20% będzie zostawiane na poczet przyszłych nagród.
W pełni się zgadzam.
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 10:04 Nagrody na koniec sezonu - 50% budżetu, w tym:

- 5 najlepszych drużyn w tabeli - 42 % budżetu (I miejsce 11%, II - 10%, III - 9%, IV - 7%, V - 5%)
- Najlepszy zawodnik sezonu - 3%
- Król strzelców - 2%
- Król asyst - 1%
- Mistrz Jedenastek - 2%

Puchar - 30% budżetu, w tym:

- 3 najlepsze drużyny - 27% budżetu (I miejsce 10%, II - 9%, III - 8%)
- Król strzelców - 1%
- Najlepszy zawodnik turnieju - 2%

Na poczet przyszłych nagród i wydatków - 20% budżetu

RAZEM - 100%
Jestem za. Miałem przedstawić swoją propozycję podziału, ale zasadniczno nie różniłaby się ona bardzo od tego, więc możemy bazować na tym zaproponowanym przez Pana, Panie Borysie. :) Jedyna modyfikacja, jaką zaproponuję, to dodanie jednak pozycji najlepszego bramkarza (tak jak pisałem powyżej).
Borys Zamycki pisze: 20 lut 2024, 15:42 W sumie jak tak teraz liczę to dochodzę do wniosku, że 100 ℳ (czyli 5 ℳ na tydzień) też jest akceptowalne.

Przy czym byłbym za umożliwieniem płatności składki w maksymalnie 4 ratach z odroczeniem płatności pierwszej raty o jakieś kilkanaście dni. Jeżeli zechce do nas dołączyć ktoś kompletnie nowy w mikronacjach, to zapewne ktoś taki nie będzie posiadał na starcie zbyt dużych środków w MBP.


Szczerze powiedziawszy, myślałem o trochę większej składce, ale możemy zostać przy 100 ℳ na sezon. I też zaznaczę, że nie chciałbym, żeby płacenie składek było wymogiem w uczestniczeniu w lidze. Dla mnie najważniejszy jest udział wszystkich, którzy prowadzą swoje drużyny w lidze. Składki mają być dodatkiem do tej dobrej zabawy. Dlatego, jeśli ktoś nie może zapłacić całości albo w ogóle, to nie powinno być w żadnym wypadku powodem jakiegoś wykluczenia. Z resztą, w naszej lidze jest też drużyna z Turetii, która nie należy do MBP i składek płacić nie będzie. Nie oznacza to dla mnie, że MKS Sołuck nie będzie mógł brać udziału w naszych rozgrywkach. Zachowałbym więc tutaj dużą dozę elastyczności i każdy przypadek traktował indywidualnie.
1. Pewnie Wasz bramkarz najwięcej razy był w jedenastce kolejki... :lol: :lol: ;)
Żartuję oczywiście, ale skoro sprawa się wyjaśniła to popieram Wasz pomysł.
2. Wobec pojawienia się tej propozycji "najlepszego bramkarza" składka musi wynieść 100 ℳ.
Co do MKS Soluck, to nie wiem czy Turetia nadal istnieje, nie sprawdzałem. No ale przez pewien czas jej nie było. Może dobrym pomysłem byłoby przenieść się na ct8.pl, bo to stabilniejszy hosting. Poza tym nawet przy darmowym wariancie, to mogliby uczestniczyć aktywnie w MBP, Stemplu, ISM itd. Ale jeśliby nawet nie chcieli, to przecież mogą wyrazić chęć dołączenia do MBP i dołączyć. Jedynie taka jest sprawa, że nie zarabialiby jako oni, ich konta, bo ism, nie zbiera statystyk osób, tylko zbiorcze. Wiec najpewniej zarabiał by Skarb Turetii, zaś obywatele musieliby korzystać z konta państwowego... Nie wiem. To kwestia do zapytania JE Helwetyka.
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Kajetan Sikorski »

Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 1. Pewnie Wasz bramkarz najwięcej razy był w jedenastce kolejki...
Nie wiem, czy był choćby raz. :D W tej chwili w zestawieniu jest tylko bramkarz CKS Konstantynopol z liczbą 6 razy w jedenastce kolejki.
Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 Żartuję oczywiście, ale skoro sprawa się wyjaśniła to popieram Wasz pomysł.
Tym bardziej, że jak teraz sobie sprawdziłem podstawowe nagrody indywidualne dla piłkarzy podczas realowego Mundialu to Złota Piłka (dla najlepszego zawodnika), Złoty But (dla króla strzelców) i Złota Rękawica (dla najlepszego bramkarza właśnie). Byłbym skłonny zrezygnować z nagód dla zawodnika z największą liczba asyst i zawodnika, który najwięcej razy pojawił się w Jedenastce kolejki, tym bardziej, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to ten sam zawodnik co z najwiekszą liczbą punktów czy goli.
Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 Co do MKS Soluck, to nie wiem czy Turetia nadal istnieje, nie sprawdzałem. No ale przez pewien czas jej nie było. Może dobrym pomysłem byłoby przenieść się na ct8.pl, bo to stabilniejszy hosting. Poza tym nawet przy darmowym wariancie, to mogliby uczestniczyć aktywnie w MBP, Stemplu, ISM itd. Ale jeśliby nawet nie chcieli, to przecież mogą wyrazić chęć dołączenia do MBP i dołączyć. Jedynie taka jest sprawa, że nie zarabialiby jako oni, ich konta, bo ism, nie zbiera statystyk osób, tylko zbiorcze. Wiec najpewniej zarabiał by Skarb Turetii, zaś obywatele musieliby korzystać z konta państwowego... Nie wiem. To kwestia do zapytania JE Helwetyka.
Co do Turetii i ich uczestnictwa w tych międzynarodowych projektach, to nie wtrącam się w to. To jest ich wewnętrzna sprawa. Moim zdaniem, z faktu położenie na kontynencie vaarlandzkim mają prawo do uczestnictwa w federacji, nawet jeśli nie płaciliby składki w MBP.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2669
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 3. Nagrody i sponsorzy

Post autor: Friedrich von Baden »

Kajetan Sikorski pisze: 22 lut 2024, 10:59
Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 1. Pewnie Wasz bramkarz najwięcej razy był w jedenastce kolejki...
Nie wiem, czy był choćby raz. :D W tej chwili w zestawieniu jest tylko bramkarz CKS Konstantynopol z liczbą 6 razy w jedenastce kolejki.
Gratulacje dla niego. :D
Kajetan Sikorski pisze: 22 lut 2024, 10:59
Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 Żartuję oczywiście, ale skoro sprawa się wyjaśniła to popieram Wasz pomysł.
Tym bardziej, że jak teraz sobie sprawdziłem podstawowe nagrody indywidualne dla piłkarzy podczas realowego Mundialu to Złota Piłka (dla najlepszego zawodnika), Złoty But (dla króla strzelców) i Złota Rękawica (dla najlepszego bramkarza właśnie). Byłbym skłonny zrezygnować z nagód dla zawodnika z największą liczba asyst i zawodnika, który najwięcej razy pojawił się w Jedenastce kolejki, tym bardziej, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to ten sam zawodnik co z najwiekszą liczbą punktów czy goli.
Czyli jak rozumiem byłaby nagroda dla najlepszego zawodnika - złota piłka - (Najwięcej punktów = asysty + gole)
Nagroda dla najlepszego strzelca - złoty but - najwięcej bramek
Nagroda dla najlepszego bramkarza - złota rękawica - najwięcej razy w TOP11 kolejek.
Kajetan Sikorski pisze: 22 lut 2024, 10:59
Friedrich von Baden pisze: 21 lut 2024, 23:53 Co do MKS Soluck, to nie wiem czy Turetia nadal istnieje, nie sprawdzałem. No ale przez pewien czas jej nie było. Może dobrym pomysłem byłoby przenieść się na ct8.pl, bo to stabilniejszy hosting. Poza tym nawet przy darmowym wariancie, to mogliby uczestniczyć aktywnie w MBP, Stemplu, ISM itd. Ale jeśliby nawet nie chcieli, to przecież mogą wyrazić chęć dołączenia do MBP i dołączyć. Jedynie taka jest sprawa, że nie zarabialiby jako oni, ich konta, bo ism, nie zbiera statystyk osób, tylko zbiorcze. Wiec najpewniej zarabiał by Skarb Turetii, zaś obywatele musieliby korzystać z konta państwowego... Nie wiem. To kwestia do zapytania JE Helwetyka.
Co do Turetii i ich uczestnictwa w tych międzynarodowych projektach, to nie wtrącam się w to. To jest ich wewnętrzna sprawa. Moim zdaniem, z faktu położenie na kontynencie vaarlandzkim mają prawo do uczestnictwa w federacji, nawet jeśli nie płaciliby składki w MBP.
Zgadzam się w sprawie Turetii ale też każdych innych osób. Jednak jeślibyśmy już ustalali wspólnie, że robimy składki, to dobrze byłoby jakby składała się większość, a nie tylko 6 osób, co sie na tej konferencji wypowiedziało. Trochę to sens traci i nagrody automatycznie małe sie robią. Poza tym dobrze byłoby jakby reszta osób się zaktywizowała...
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konferencja Trenerów Vaarland League”