Wątek ogólny

Ogólnokontynentalne spotkanie trenerów prowadzących drużyny w lidze kontynentalnej Vaarland League, mające miejsce w mieście stołecznym Badenii.
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Wątek ogólny

Post autor: Kajetan Sikorski »

Szanowni menedżerowie!

Spotykamy się tutaj, dzięki uprzejmości i gościnności Szanownego Kolegi Friedricha von Badena, aby wspólnie porozmawiać i podjąć decyzje w sprawach dotyczących naszej ligi. Szczerze powiedziawszy, ze względu na moje niewielkie doświadczenie z managerem piłkarskim, jakim jest Xpert11, i tym mniejsze, a właściwie żadne, w byciu administratorem ligi, pewne decyzje dotyczące funkcjonowania ligi podjąłem w pojedynkę, nie radząc się uprzednio Was. Mam nadzieję, że nie zostanie mi to źle poczytane, a jeśli tak, to przepraszam.
Po 8 tygodniach istnienia naszej Vaarland League muszę przyznać, że cel został osiągnięty. A była nim i nadal jest wspólna zabawa i integracja w gronie kontynentalnym. Bardzo się z tego cieszę.
Przechodząc do głównego zadania tej konferencji chciałbym zaprezentować listę tematów, które uważam za konieczne, albo przynajmniej warte poruszenia i które rozwinę w innych wątkach. Jest to lista otwarta, więc mogą Panowie zgłaszać tutaj swoje propozycje.

1. Puchar (kiedy? jak?)
2. Logo ligi
3. Nagrody (za zwycięstwo w lidze, król strzelców etc.) i sponsorzy
4. Zakłady bukmacherskie
5. Artykuły w Xpert11
6. Utworzenie Federacji


Nadmienię również, że część tych pomysłów “zgapiłem” od innych lig i inicjatyw mikroświata. To tak gwoli uczciwości.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2024, 20:02 przez Kajetan Sikorski, łącznie zmieniany 1 raz.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2671
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Wątek ogólny

Post autor: Friedrich von Baden »

Mnie taki dobór tematów na pierwszą w naszych dziejach konferencje ligi, w zupełności wystarczy. Oby tylko trenerzy zjechali sie tłumnie do mojego miasta i owocnie, aktywnie obradowali. :) ;)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Borys Zamycki
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2024, 17:04
Lokalizacja: Nan Di
Kontakt:

Re: Wątek ogólny

Post autor: Borys Zamycki »

Jestem, deklaruję swoją obecność na Konferencji w Karlsruhe. Zaproponowane tematy zostały według mnie trafnie dobrane. Dodałbym tylko do nich jeszcze jeden, mianowicie instytucjonalizacja ligi. Chodzi o to, czy powinniśmy powołać coś w stylu Vaarlandzkiej Federacji Piłkarskiej.
(-) Borys Zamycki

Kiedyś znany jako Mikołaj Patryk Dostojewski

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: Wątek ogólny

Post autor: Kajetan Sikorski »

Borys Zamycki pisze: 09 lut 2024, 9:57 Jestem, deklaruję swoją obecność na Konferencji w Karlsruhe. Zaproponowane tematy zostały według mnie trafnie dobrane. Dodałbym tylko do nich jeszcze jeden, mianowicie instytucjonalizacja ligi. Chodzi o to, czy powinniśmy powołać coś w stylu Vaarlandzkiej Federacji Piłkarskiej.
Dorzucam to do listy tematów.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Posty: 14
Rejestracja: 22 gru 2023, 22:35
Lokalizacja: Bizancjum
Kontakt:

Re: Wątek ogólny

Post autor: Aleksy I Komnen »

Przybywam. Przepraszam za spóźnienie, to przez realiozę.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: Wątek ogólny

Post autor: Kajetan Sikorski »

Szanowni Panowie! Drodzy Koledzy!

Chciałbym zebrać w jednym miejscu wszystko to, co już ustaliliśmy oraz wskazać na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o pozostałe zagadnienia.
  1. Puchar został utworzony w Xpert11. Odbywać się będzie w dniach 1-22 marca w systemie zawsze rozstawionym. Więcej szczegółów w Xpert11.
  2. Logo. Padła propozycja, aby wykorzystać w nim kształt kontynentu. Pozwolę sobie tutaj pingnąć @Norbert de Catalan , który zaoferował wykonanie propozycji loga.
  3. Ustaliliśmy składkę w wysokości 100 ℳ na sezon. Otwarcie konta w MBP biorę na siebie.
  4. Po utworzeniu loga i federacji/unii zajmiemy się pozyskiwaniem sponsorów.
  5. Przyjmujemy budżet zaproponowany przez Szanownego Borysa Zamyckiego (z moją małą modyfikacją). Przeklejam go tutaj poniżej.
  6. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie to zainteresowanie jest małe, więc nie przyjmujemy żadnych konkluzji?
  7. Ustanowiliśmy swobodę, jeśli chodzi o treść artykułów w Xpert11.
  8. Postanowiliśmy o założeniu federacji/unii. Na czele ma stać wybierany przez trenerów i spośród trenerów na okres 1 sezonu prezes będący jednocześnie administratorem w Xpert11.
  9. Siedziba federacji/unii ma być w Niemczech. Do ustalenia konkretne miasto @Friedrich von Baden @Karol Józef Wittelsbach , aczkolwiek spotkania mają się odbywać również w innych krajach posiadających swoje drużyny.
Biorąc pod uwagę liczbę aktywnych trenerów powinno nam się udać zebrać 800 ℳ. Orientacyjnie podaję, ile przeznaczymy na poszczególne nagrody. To może się oczywiście zmienić.

Nagrody na koniec sezonu - 50% budżetu (400 ℳ), w tym:

- 5 najlepszych drużyn w tabeli - 44 % budżetu (I miejsce 12% - 96 ℳ, II - 11% - 88 ℳ, III - 10% - 80 ℳ, IV - 7% - 56 ℳ, V - 4% - 32 ℳ)
- Złota Piłka (najlepszy zawodnik) - 2% - 16 ℳ
- Złoty But (król strzelców) - 2% - 16 ℳ
- Złota Rękawica (najlepszy bramkarz) - 2% - 16 ℳ

Puchar - 30% budżetu (240 ℳ), w tym:

- 3 najlepsze drużyny - 27% budżetu (I miejsce 10% - 80 ℳ, II - 9% - 72 ℳ, III - 8% - 64 ℳ)
- Złota Piłka (najlepszy zawodnik) - 1% - 8 ℳ
- Złoty But (król strzelców) - 1% - 8 ℳ
- Złota Rękawica (najlepszy bramkarz) - 1% - 8 ℳ

Na poczet przyszłych nagród i wydatków - 20% budżetu (160 ℳ)

RAZEM - 100%
Jeśli któraś z wymienionych wyżej konkuzji została przez mnie przeinaczona, proszę Panów o komentarz.

DW: @Friedrich von Baden @Karol Józef Wittelsbach @Norbert de Catalan @Aleksy I Komnen @Borys Zamycki @Michal F. Lubomirski
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2024, 19:16
Lokalizacja: Skarland
Kontakt:

Re: Wątek ogólny

Post autor: Norbert de Catalan »

Kajetan Sikorski pisze: 28 lut 2024, 22:32 Logo. Padła propozycja, aby wykorzystać w nim kształt kontynentu. Pozwolę sobie tutaj pingnąć @Norbert de Catalan , który zaoferował wykonanie propozycji loga.
W procesie produkcji - muszę Vaarland od nowa narysować bo mam gotowy kontur ale z 2016 roku czyli taki lekko nieaktualny :D
Kajetan Sikorski pisze: 28 lut 2024, 22:32 Siedziba federacji/unii ma być w Niemczech. Do ustalenia konkretne miasto @Friedrich von Baden @Karol Józef Wittelsbach , aczkolwiek spotkania mają się odbywać również w innych krajach posiadających swoje drużyny.
Nie żebym grymasił czy coś ale ja się na to nie zgodziłem. Ja proponowałem Walencję :D Oczywiście nie mam nic przeciwko ;)
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: Wątek ogólny

Post autor: Kajetan Sikorski »

Norbert de Catalan pisze: 28 lut 2024, 22:52 W procesie produkcji - muszę Vaarland od nowa narysować bo mam gotowy kontur ale z 2016 roku czyli taki lekko nieaktualny
Ok :)
Norbert de Catalan pisze: 28 lut 2024, 22:52 Nie żebym grymasił czy coś ale ja się na to nie zgodziłem. Ja proponowałem Walencję Oczywiście nie mam nic przeciwko
Swoją konkluzję wywnioskowałem z tego, że trzech z czterech trenerów, którzy wypowiedzieli się w tym temacie było za Niemcami. Uznałem, że oficjalne głosowanie jest zbędne, aczkolwiek możemy takie przeprowadzić. Być może jeszcze inni trenerzy zechcą się w tym temacie wypowiedzieć, aczkolwiek czasu na to było już dużo.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2671
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Wątek ogólny

Post autor: Friedrich von Baden »

Kajetan Sikorski pisze: 29 lut 2024, 8:18
Norbert de Catalan pisze: 28 lut 2024, 22:52 W procesie produkcji - muszę Vaarland od nowa narysować bo mam gotowy kontur ale z 2016 roku czyli taki lekko nieaktualny
Ok :)
Norbert de Catalan pisze: 28 lut 2024, 22:52 Nie żebym grymasił czy coś ale ja się na to nie zgodziłem. Ja proponowałem Walencję Oczywiście nie mam nic przeciwko
Swoją konkluzję wywnioskowałem z tego, że trzech z czterech trenerów, którzy wypowiedzieli się w tym temacie było za Niemcami. Uznałem, że oficjalne głosowanie jest zbędne, aczkolwiek możemy takie przeprowadzić. Być może jeszcze inni trenerzy zechcą się w tym temacie wypowiedzieć, aczkolwiek czasu na to było już dużo.
Problem jest taki, że poza nami kilkoma to reszta jest praktycznie nieaktywna w mikronacjach, oraz na X11. Także może następnym razem, jak będzie spotkanie przy okazji II sezonu w RON albo Skarlandzie, omówimy ewentualne kwestie.
Miejsce kolejnego spotkania proponuję wybrać podobnie jak teraz czyli na jakiś czas przed zebrać opcje, popytać, ewentualnie na X11 zrobi się ankietę. Tutaj może bym zaproponował najbliższe spotkanie już po zakończeniu ligi i pucharu, w RON, bo jest potencjalna szansa, że bardzie by się zaangażowali trenerzy Oranii Tarnów, Pogonii Radziwiłł, Kularzy Brześć oraz drużyny z Krakowa. To dałoby nam dodatkowe cztery persepktywy i głosy. Poza tym chyba potencjalnie król Polski i Wielki Książę Litewski Konrad, chyba również chciałby dołączyć. Ale pewny nie jestem. Lecz mogłoby to pomóc. Tam moglibyśmy omówić sprawę federacji/unii a także ewentualnie powtórzyć temat zakładów bukmacherskich, czy innych tematów jakby się pojawiły.
Co do podsumowania, to zgadzam się z tymi punktami.
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 74
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: Wątek ogólny

Post autor: Kajetan Sikorski »

Informuję, że założyłem rachunek w MBP:
Vaarland League
PL989148
Można go znaleźć jako instytucja prywatna. Proszę o dokonywanie wpłat w wysokości 100 ℳ. Ja już wpłaciłem. :) Rachunek ten, jak i wszystkie w MBP, jest jawny, więc zasz mozna podejrzeć, ile pieniędzy się na nim znajduje.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konferencja Trenerów Vaarland League”