Prośba o uznanie granic RLS

Siedziba Jego Cesarskiej Mości w Berlinie.
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2023, 18:30

Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Robert Drenin »

Zdrastwujtie Towarzysze,
poniżej załączam mniej więcej moją kopie wiadomości z Rzeczpospolitej Obojga Narodów w sprawie uznania granic i przejęcia obszarów na Vaarlandzie przez Republikę Ludową Szczęścia:

Sytuacja jest taka, że akurat po kilkumiesięcznej stagnacji aktywnościowej na discordzie i forum RLS, Tow. Brzęczyszczykiewicz powrócił i zdecydował reaktywować Republikę Ludową Szczęścia. W tym celu zorganizowano wtedy wybory Prezydenckie, w których akurat zdecydowałem się wziąć udział, w ramach polityki wsparcia państw socjalistycznych prowadzonej przez Związek Kolektywistycznych Republik Rad (dlatego funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych wciąż pełnię). Wybory akurat wygrałem w RLS, dlatego też jako tym razem Prezydent Republiki Ludowej Szczęścia, chciałem właśnie przyjść z zapytaniem o możliwość uznania zajęcia poniżej pokazanego obszaru, zgodnie z Umową Międzynarodową 2/2021 Konwencji o Ziemiach Vaarlandu i Antyry:

Obrazek


Oczywiście Republika Ludowa Szczęścia jako państwo istniało już znacznie dłużej, niż 6 miesięcy, gdyż powstało w ubiegłym roku latem, jednakże forum powstało troszkę później, po czym niedawno straciliśmy, z uwagi że było własnością Bornfostu. Toteż głównie discord może dowodzić długości istnienia państwa. Z kolei miejsce naszego forum obecnie znajduje się na forum Ludowej Republiki Magnifikatu: http://prmagnificat.cba.pl/forumdisplay.php?fid=147
Tow. Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad.
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 2308
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: August von Hohenzollern »

Z tego co wiem nowe Państwo muszą uznać wszystkie Kraje leżące na kontynencie.
Orzekaza sprawę do rozważania w parlamencie
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2023, 18:30

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Robert Drenin »

Z tego, co zrozumiałem z tej Konwencji, to zgodzić muszą się 2/3 państw leżących na Vaarlandzie, toteż udało mi się na ten moment zapytać się w Bizancjum, Rzeczpospolitej Obojga Narodów i właśnie w Cesarstwie Niemieckim. Sytuacja natomiast trochę się komplikuje, z uwagi na brak aktywności Skarlandu i Rotrii.
Tow. Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad.
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2600
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Friedrich von Baden »

Robert Drenin pisze: 13 cze 2023, 17:54 Z tego, co zrozumiałem z tej Konwencji, to zgodzić muszą się 2/3 państw leżących na Vaarlandzie, toteż udało mi się na ten moment zapytać się w Bizancjum, Rzeczpospolitej Obojga Narodów i właśnie w Cesarstwie Niemieckim. Sytuacja natomiast trochę się komplikuje, z uwagi na brak aktywności Skarlandu i Rotrii.
Rotria to tak de facto praktycznie tutaj nie leży. Ich przedstawiciele chyba byli zapraszani na Zjazd Vaarlandzki, jednak nie przybyli. Poza tym Rotria teraz jest praktycznie nieaktywna i wymarła. Skarland już praktycznie od roku klepie biedę i de facto to tylko króla można by uznać za jedynego (aktywnego?) obywatela. Bizancjum również miało swój kryzys. Obecnie to oni już nawet nie są Bizancjum tylko przekształcili się w Królestwo Jerozolimskie.
Co do nas czyli Cesarstwa Niemieckiego, to ja od siebie powiem, że jestem za. Jak Cesarz da to pod głosowanie to tak zrobimy. Niestety ale pomimo jakiejś aktywności tam w RON, to oni raczej są nieaktywni... Także nie wiem czy pomogą. Trzymam jednak kciuki.
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2023, 18:30

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Robert Drenin »

Friedrich von Baden pisze: 14 cze 2023, 10:45
Robert Drenin pisze: 13 cze 2023, 17:54 Z tego, co zrozumiałem z tej Konwencji, to zgodzić muszą się 2/3 państw leżących na Vaarlandzie, toteż udało mi się na ten moment zapytać się w Bizancjum, Rzeczpospolitej Obojga Narodów i właśnie w Cesarstwie Niemieckim. Sytuacja natomiast trochę się komplikuje, z uwagi na brak aktywności Skarlandu i Rotrii.
Rotria to tak de facto praktycznie tutaj nie leży. Ich przedstawiciele chyba byli zapraszani na Zjazd Vaarlandzki, jednak nie przybyli. Poza tym Rotria teraz jest praktycznie nieaktywna i wymarła. Skarland już praktycznie od roku klepie biedę i de facto to tylko króla można by uznać za jedynego (aktywnego?) obywatela. Bizancjum również miało swój kryzys. Obecnie to oni już nawet nie są Bizancjum tylko przekształcili się w Królestwo Jerozolimskie.
Co do nas czyli Cesarstwa Niemieckiego, to ja od siebie powiem, że jestem za. Jak Cesarz da to pod głosowanie to tak zrobimy. Niestety ale pomimo jakiejś aktywności tam w RON, to oni raczej są nieaktywni... Także nie wiem czy pomogą. Trzymam jednak kciuki.
A to dziękuje, ja również mam nadzieję, że w RON być może odpowiedzą. Jednakże póki co, odpowiedź dostałem tylko od Was (no, może nie tyle odpowiedź jeszcze, ale reakcja zaszła na prośbę). Natomiast według tej Konwencji, to państwa mają czas 7 dni, na odpowiedź, z potencjalną odmową. Z czego odmowa musi zawierać uzasadnienie, dlaczego państwo nie może przyłączyć sobie obszaru, bądź w ogóle się utworzyć na danym obszarze. Toteż pytając się jednej osoby, służnie zauważyła, że jeżeli państwo nie zdążyłoby podać odpowiedzi w przeciągu 7 dni, to w praktyce traci zatem możliwość odmowy, gdyż nie została na czas uzasadniona, więc w sumie mógłbym uznać to za zgodę do osiedlenia się. Przynajmniej tak na ten moment wynikałoby z tego przepisu.
Tow. Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad.
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 2308
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: August von Hohenzollern »

Ja nie wnoszę sprzeciwu
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2600
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Friedrich von Baden »

Ekscelencjo, może ktoś jeszcze z RON odpowie. Jednak zobaczymy. Mam kontakt z jednym z szlachciców, więc może się uda.
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2023, 18:30

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Robert Drenin »

Friedrich von Baden pisze: 14 cze 2023, 21:52 Ekscelencjo, może ktoś jeszcze z RON odpowie. Jednak zobaczymy. Mam kontakt z jednym z szlachciców, więc może się uda.
Możliwe, choć nie ukrywam pewnego zdziwienia w sprawie Skarlandu, gdyż tutaj Król Skarlandu odpowiedział na mój wniosek.
Tow. Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad.
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 2308
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: August von Hohenzollern »

Powoli wszyscy uznają Ekscelencji Państwo, najważniejsze aby coś się w nim działo. My też trochę czekaliśmy na uznanie
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Robert Drenin
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2023, 18:30

Re: Prośba o uznanie granic RLS

Post autor: Robert Drenin »

August von Hohenzollern pisze: 14 cze 2023, 23:20 Powoli wszyscy uznają Ekscelencji Państwo, najważniejsze aby coś się w nim działo. My też trochę czekaliśmy na uznanie
Ok. W sumie to też są wielkie plany na RSC, ale zobaczymy. W razie czego, to w sumie mam też Plan B, jeśli chodzi o terytoria, więc ja tak spokojnie podchodzę do sprawy.
Tow. Robert Drenin

Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Cesarski”