Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Najbardziej popularne miejsce do rozmów i dyskusji.

Jak oceniasz nowe forum?

5
6
55%
4
4
36%
3
1
9%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Sebastian Schulz
Posty: 94
Rejestracja: 02 sie 2023, 1:08

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Sebastian Schulz »

Dokładnie tak samo myślę, Herr Generalleutnant! ;)
Kontakt w razie czego jest również poza mikro, tak więc tak łatwo się nie rozbiegniemy.
Jeśli już, to raczej przygotowujemy się do porządnego maratonu.
Co do inwestycji, to muszę sobie na spokojnie wszystko policzyć, ile potrzebuję na początek (oczywiście, biorąc pod uwagę, że niektórzy będą szemrać,że za dużo mogę chcieć tych pieniędzy na start,hihi!).
To będzie tak:
- Zakład produkcji statków i okrętów w Bremie o nazwie AG Weser z ziemią pod budynki
- Pensja dla robotników
- Statek handlowy dla transportu towarów pomiędzy koloniami i metropolią
- Jakaś mała, ale reprezentacyjna siedziba człowieka o mojej pozycji, nie za duża, ale na początku w sam raz w Bremen wraz z biurem, w którym mógłbym przyjmować interesantów czy wyprawiać bankiety dla gości
- Rodowa posiadłość ziemska wraz z gruntami ornymi, może z jakimś lasem, żeby było skąd brać drewno, w bliskich okolicach Posen, bo w końcu postać moja jest z Poznaniem związana, jak opisałem wcześniej rozpoczynając grę
- szyby naftowe w Dolnej Saksonii i zakład przetwórstwa ropy razem z terenem wokół i pensjami dla robotników i będzie to mocno związane z budownictwem okrętowym w Bremie przez bliskie położenie geograficzne (rzeczywiście było coś takiego w historii II Rzeszy, choć w tym momencie nie przypominam sobie nazwy miejscowości!)
- kopalnia fosforytów w Togoland wraz z terenem na którym będzie zlokalizowana
- może też kopalnia diamentów w Deutsche Süd-West Afrika
Oczywiście, doskonale rozumiem, że wszystko co dotyczy dotacji dla rozkręcenia interesu będzie zależeć od woli cesarskiego urzędnika, który nigdy nie zarobi w całym swej karierze tyle co ja, więc z czystej ludzkiej zawiści będzie chciał coś w moich planach uciąć i dać mniejsze pieniądze na start niż planuję ;)

Co Szanowni Panowie myślicie o moich planach biznesowych? :))

Realne czy niezbyt?
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 2307
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: August von Hohenzollern »

Friedrich von Baden pisze: 18 mar 2024, 14:07
Sebastian Schulz pisze: 17 mar 2024, 17:48 Rozumiem, zawsze można coś udoskonalić w tym temacie.
P.S Będzie wniosek o wsparcie finansowe dla nowego przedsiębiorcy wkrótce :)
Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby,bo mam pomysł na naprawdę niezłe interesy i będzie z tego niezła fabuła, a do tego z wątkami historycznymi! ;)
Myślę, że nie powinno być problemów.
Widzę, że zapowiada się dla cesarstwa dobry czas. Powrót Pana, jakiś biznes, wielki mundial w naszym państwie... :D ;)
Ma Książe rację, tylko aby trwał jak najdłużej. :)
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2600
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Friedrich von Baden »

Sebastian Schulz pisze: 18 mar 2024, 15:18 Dokładnie tak samo myślę, Herr Generalleutnant! ;)
Kontakt w razie czego jest również poza mikro, tak więc tak łatwo się nie rozbiegniemy.
Jeśli już, to raczej przygotowujemy się do porządnego maratonu.
Co do inwestycji, to muszę sobie na spokojnie wszystko policzyć, ile potrzebuję na początek (oczywiście, biorąc pod uwagę, że niektórzy będą szemrać,że za dużo mogę chcieć tych pieniędzy na start,hihi!).
To będzie tak:
- Zakład produkcji statków i okrętów w Bremie o nazwie AG Weser z ziemią pod budynki
- Pensja dla robotników
- Statek handlowy dla transportu towarów pomiędzy koloniami i metropolią
- Jakaś mała, ale reprezentacyjna siedziba człowieka o mojej pozycji, nie za duża, ale na początku w sam raz w Bremen wraz z biurem, w którym mógłbym przyjmować interesantów czy wyprawiać bankiety dla gości
- Rodowa posiadłość ziemska wraz z gruntami ornymi, może z jakimś lasem, żeby było skąd brać drewno, w bliskich okolicach Posen, bo w końcu postać moja jest z Poznaniem związana, jak opisałem wcześniej rozpoczynając grę
- szyby naftowe w Dolnej Saksonii i zakład przetwórstwa ropy razem z terenem wokół i pensjami dla robotników i będzie to mocno związane z budownictwem okrętowym w Bremie przez bliskie położenie geograficzne (rzeczywiście było coś takiego w historii II Rzeszy, choć w tym momencie nie przypominam sobie nazwy miejscowości!)
- kopalnia fosforytów w Togoland wraz z terenem na którym będzie zlokalizowana
- może też kopalnia diamentów w Deutsche Süd-West Afrika
Oczywiście, doskonale rozumiem, że wszystko co dotyczy dotacji dla rozkręcenia interesu będzie zależeć od woli cesarskiego urzędnika, który nigdy nie zarobi w całym swej karierze tyle co ja, więc z czystej ludzkiej zawiści będzie chciał coś w moich planach uciąć i dać mniejsze pieniądze na start niż planuję ;)

Co Szanowni Panowie myślicie o moich planach biznesowych? :))

Realne czy niezbyt?
Na pewno ja szemrać nie będę. Jednak widzę, że spore ma Pan plany. Nie wiem czy Cesarz oraz król Saksonii pełniący funkcję Dyrektora Reichsbanku by się zgodzili na aż tak wielkie kwoty. Z tego co pamiętam, to inny przedsiębiorca otrzymał 55 tysięcy marek bezzwrotnej zapomogi. Myślę, że coś koło tej kwoty mógłby Herr spokojnie otrzymać. Ja mogę założyć w Badenii jakiś fundusz albo bank, który mógłby Was wesprzeć.

@Sebastian Schulz Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do Biura Dyrekcji Reichsbanku. Złóżcie wniosek o założenie konta, rachunku bankowego. Później chyba w tym samym wątku złóżcie wniosek o dofinansowanie, zapomogę dla nowego obywatela. (Aczkolwiek moja dusza biurokraty, mówi mi, że w prawodawstwie pruskim nie ma czegoś takiego, jest to w Badenii, w nieaktywnej Wirtembergii, może w innych krajach ale nie w Prusach, jednak realizm, oraz pruska adhokracja, jest taka, że zapomogi są...)
Zobaczymy ile dostaniecie, ale pewnie Wam nie wystarczy. Wtedy ja mogę Wam z własnej kieszeni, oraz z krajowej kasy dofinansować resztę. (Tylko wtedy Badenia coś by musiała z tego mieć, aby narracyjnie mnie nie posądzono o defraudację funduszy krajowych... :lol: ;) )
PS. Jak chcemy gadać o takich rzeczach to może w innych wątkach, a nie koniecznie w jakiś starych, które nie dotyczą tematu, który omawiamy. Okej? Proszę... Tak na przyszłość!
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian Schulz
Posty: 94
Rejestracja: 02 sie 2023, 1:08

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Sebastian Schulz »

Szanowny Panie @Friedrich von Baden ,
konto i rachunek bankowy już mam decyzją z 8 sierpnia 1923 roku ;)
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2600
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Friedrich von Baden »

Sebastian Schulz pisze: 25 mar 2024, 17:37 Szanowny Panie @Friedrich von Baden ,
konto i rachunek bankowy już mam decyzją z 8 sierpnia 1923 roku ;)
Zacznijcie działać i zobaczy co się z tego wykluje. Jesli będzie mieli potrzeby finansowe to Was wesprę. Tylko powiedzcie co i ile, a postaram się Wam to dać. :D
Zróbcie kosztorys; ile potrzebujecie pieniędzy. :)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian Schulz
Posty: 94
Rejestracja: 02 sie 2023, 1:08

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Sebastian Schulz »

Jawohl, Herr Generalleutnant! :))
Postaram się to zrobić w wolnej chwili.
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2600
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: Friedrich von Baden »

@ApostolisPatris Napominam Pana aby przestał Pan spamować jakieś głupie wiadomości, często nie dotyczące przedmiotu dyskusji, danego tematu.
Narusza Pan nasze prawo, dokładnie Ustawę Prawo Karne art. 15:
Kto prowadzi działalność skierowaną przeciw porządkowi publicznemu (awanturnictwo na forum, spam itp.) podlega karze pozbawienia wolności od 7 do 30 dni.
Dlatego też upominam Pana po raz pierwszy i oby ostatni!
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 2307
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Jak podoba ci się nowe forum? - [ANKIETA]

Post autor: August von Hohenzollern »

Muszę się zgodzić z Wielkim Ksieciem Badeni, proszę zachowywać się zgodnie z prawem naszego Cesarstwa
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma pod Czarnym Orłem”