1. Puchar

Ogólnokontynentalne spotkanie trenerów prowadzących drużyny w lidze kontynentalnej Vaarland League, mające miejsce w mieście stołecznym Badenii.
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

1. Puchar

Post autor: Kajetan Sikorski »

Na początku sezonu, w wymianie opinii na temat terminu organizacji pucharu, większość z nas była za połową sezonu lub datą bliższą końcówki sezonu. Połowa sezonu przypada na przełom lutego i marca. Zgodnie z tymi ustaleniami puchar mogę uruchomić w następujących terminach (data początku i końca turnieju):
A. 23. lutego do 12. kwietnia
B. 1. marca do 19. kwietnia
C. 8. marca do 26. kwietnia
D. 15. marca do 3. maja
Która z tych opcji najbardziej Panom odpowiada? Przypomnę, że cały sezon kończy się 16. maja.


Kolejna kwestia to Cup draws (jak mniemam chodzi o rozstawienie spotkań w pucharze), gdzie mamy opcje jak na grafice:
Obrazek

Mamy też do wyboru typ rozgrywek (grafika poniżej).
Obrazek

Mówiąc szczerze, nie wiem czy mte opcje się różnią zarówno jeśli chodzi o Cup draws, jak i typ rozgrywek.
Czy mógłby ktoś (może Szanowny Friedrich von Baden) rozjaśnić mi (bądź nam) o co tu chodzi? :)
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2615
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Puchar

Post autor: Friedrich von Baden »

Zasady Pucharów są takie; Jeżeli liga nie zawiera dokładnie 8, 16, 32, 64 drużyn itd, to drużyny zajmujące najwyższe miejsca w lidze dostana wolny los w pierwszej rundzie. Losowanie odbywa sie wg drabinki: drużyny z najwyższej dywizji grają z drużynami z dywizji najniższej itd. Niżej sklasyfikowana drużyna będzie zawsze grać najpierw u siebie, jeżeli puchar jest rozgrywany system mecz-rewanż.
Czyli jakbyśmy w przyszłym sezonie mieli 16 drużyn, i podzielili ligę na dwie dywizje, to Drużyna z 1 miejsca Dywizji A, grałaby najprawdopodobniej z drużyną z 1 miejsca Dywizji B. Zaś obecnie przy jednej dywizji, oraz nieparzystej liczbie drużyn, to Olimpiakos Smargońsk, najprawdopodobniej by pasował, i grał od drugiej rundy, zaś pozostałe drużyny grałyby tak; 2 miejsce z 11, 3 z 10, 4 z 9, 5 z 8, 6 z 7. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Zaś przy opcji żeby Cup draws był zawsze losowy, to po prostu od początku losowe drużyny by ze sobą grały.

Zdaje mi się, że dwa etapy oznaczają system mecz-rewanż.

Neutralne miejsce oznacza neutralny stadion. Czyli mecz nie jest rozgrywany ani w Badenii ani w Polsce.

Także powinniśmy tutaj ustalić Kiedy ten puchar, czy losowi przeciwnicy, czy rozstawieni, oraz czy gramy w systemie jeden mecz czy też gramy z rewanżami. :)
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2023, 22:35
Lokalizacja: Bizancjum
Kontakt:

Re: 1. Puchar

Post autor: Aleksy I Komnen »

1. Co do terminu, to praktycznie każdy termin będzie nakładał się z terminem mundialu, co oznacza, raczej mniejsze zainteresowanie naszym turniejem. W związku z tym mam pytanie, czy nie dałoby rady turnieju zrobić pod koniec sezonu, albo nawet po zakończeniu zmagań ligowych, jako swego rodzaju przerwę od ligi. Wtedy jest chyba szansa aby minął mundial, dzięki czemu będziemy mogli zwrócić uwagę mikroświata na nasz turniej. Widziałem, że ta leocką aplikacja do obstawiania meczów, zajmowała się także kiedyś obstawianiem wyników Nordackiego Pucharu. Moze udałoby się po rozmowie z którymś z Namiestników zawrzeć współprace pomiędzy BET Leocja a Vaarland League. Takie jest moje zdanie i opinia.
Co do Cup Draw to proponuję aby był zawsze rozstawiony.
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 1. Puchar

Post autor: Kajetan Sikorski »

Friedrich von Baden pisze: 07 lut 2024, 21:41 Także powinniśmy tutaj ustalić Kiedy ten puchar, czy losowi przeciwnicy, czy rozstawieni, oraz czy gramy w systemie jeden mecz czy też gramy z rewanżami.
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienia.
Aleksy I Komnen pisze: 10 lut 2024, 20:50 1. Co do terminu, to praktycznie każdy termin będzie nakładał się z terminem mundialu, co oznacza, raczej mniejsze zainteresowanie naszym turniejem.
Tutaj pytanie do @Friedrich von Baden. Jaki jest termin mundialu?
Aleksy I Komnen pisze: 10 lut 2024, 20:50 W związku z tym mam pytanie, czy nie dałoby rady turnieju zrobić pod koniec sezonu, albo nawet po zakończeniu zmagań ligowych, jako swego rodzaju przerwę od ligi.
Nie ma (chyba?) możliwości rozegrania pucharu poza sezonem. Bynajmniej w panelu utworzenia pucharu. Ostatni możliwy termin rozpoczęcia pucharu to 19 kwietnia (koniec: 10 maja).
Aleksy I Komnen pisze: 10 lut 2024, 20:50 Widziałem, że ta leocką aplikacja do obstawiania meczów, zajmowała się także kiedyś obstawianiem wyników Nordackiego Pucharu. Moze udałoby się po rozmowie z którymś z Namiestników zawrzeć współprace pomiędzy BET Leocja a Vaarland League. Takie jest moje zdanie i opinia.
Porozmawiamy o tym w innym wątku :)
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2615
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 1. Puchar

Post autor: Friedrich von Baden »

Kajetan Sikorski pisze: 10 lut 2024, 21:06
Friedrich von Baden pisze: 07 lut 2024, 21:41 Także powinniśmy tutaj ustalić Kiedy ten puchar, czy losowi przeciwnicy, czy rozstawieni, oraz czy gramy w systemie jeden mecz czy też gramy z rewanżami.
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienia.
Aleksy I Komnen pisze: 10 lut 2024, 20:50 1. Co do terminu, to praktycznie każdy termin będzie nakładał się z terminem mundialu, co oznacza, raczej mniejsze zainteresowanie naszym turniejem.
Tutaj pytanie do @Friedrich von Baden. Jaki jest termin mundialu?
To póki co nie jest jawna informacja. Nie ma jeszcze oficjalnie ogłoszonego terminu. Wszystko zależy od tego jak będą szły przygotowania. Jeśli się uda, to w najszybszym możliwym terminie. Sezon MUP kończy się 14 marca. Od tej daty jest regulaminowo przerwa 2 tygodnie. To oznacza, że Mundial może się rozpocząć najszybciej 28 marca. Ale może lepiej jakby się zaczął nie w czwartek tylko piątek, albo sobotę. Także to jest kwestia 28.03 +/- dzień lub dwa. Chyba, żeby coś sie stało i doszłoby do kryzysu, to wtedy może trzeba by wydłużyć przygotowania i wtedy zacznie się tydzień później. Ale oby więcej nie. Raczej nie. Także zobaczymy. Ale póki co terminu nie ma. jednak należy spodziewać się że Mundial '24 rozpocznie się pod koniec marca.

Swoją drogą jeśliby nasz turniej rozpoczął się jeszcze w lutym to byśmy nie zdążyli przed końcem marca? Jak tak liczę, to przy obecnej liczbie drużyn powinno być pięć kolejek do wyłonienia zwycięscy. Od 23 lutego, 5 kolejek czyli 5 tygodni to daje mi wynik, że turniej powinien skończyć się 22 marca. Skąd zatem w opcjach 12 kwietnia... ?!
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 1. Puchar

Post autor: Kajetan Sikorski »

Zgodnie z tym, co ustaliłem z Szanownym @Friedrich von Baden w kuluarowej rozmowie na discordzie, najlepiej byłoby rozegrać nasz puchar w opcji jednoetapowej w terminie 1. marca - 22. marca. (w pierwszym poście proponowałem terminie uwzględniając jedynie opcję dwuetapową , co wydłuża trwanie pucharu do 7 tygodni). Pozwoli nam to uniknąć nałożenie się naszego pucharu na mundial. Czy Panowie sa w stanie przystać na ta propozycję?
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol Józef Wittelsbach
Generalmajor
Generalmajor
Posty: 796
Rejestracja: 26 wrz 2022, 19:30
Lokalizacja: Monachium

Odznaczenia Bawarskie

Re: 1. Puchar

Post autor: Karol Józef Wittelsbach »

1. 1 marca - 22 marca.
2. Cup draws: Zawsze rozstawiony
3. Typ rozrywek: jeden etap, bez miejsc neutralnych.
Karol Józef
z łaski Bożej król Bawarii,
hrabia palatyn Renu,
książę Bawarii, Frankonii i w Szwabii


Obrazek
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden
Generalleutnant
Generalleutnant
Posty: 2615
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: Karlsruhe

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: 1. Puchar

Post autor: Friedrich von Baden »

Karol Józef Wittelsbach pisze: 11 lut 2024, 14:54 1. 1 marca - 22 marca.
2. Cup draws: Zawsze rozstawiony
3. Typ rozrywek: jeden etap, bez miejsc neutralnych.
Popieram
Friedrich III., Großherzog von Baden, Herzog von Zähringen

Obrazek
Awatar użytkownika
Kajetan Sikorski
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2023, 11:49

Re: 1. Puchar

Post autor: Kajetan Sikorski »

Dobrze, jeśli wię c nie będzie innych głosów, uruchomię puchar w terminie 1-22 marca i cup draws - zawsze rozstawiony.
Kajetan Merkury Sikorski


Res Legendae

znany również jako
Gaetano Kohlmeise
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksy I Komnen
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2023, 22:35
Lokalizacja: Bizancjum
Kontakt:

Re: 1. Puchar

Post autor: Aleksy I Komnen »

Zgadzam się z przedmówcami i popieram ten termin i ustawienie. :)
Aleksy I Komnen
Władca Cesarstwa Bizantyjskiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konferencja Trenerów Vaarland League”