Katedra Najświętszej Marii Panny

Reichsbank o/Monachium ★ Katedra Najświętszej Marii Panny ★ Uniwersytet Monachijski
Awatar użytkownika
Karol Józef Wittelsbach
Generalmajor
Generalmajor
Posty: 789
Rejestracja: 26 wrz 2022, 19:30
Lokalizacja: Monachium

Odznaczenia Bawarskie

Re: Katedra Najświętszej Marii Panny

Post autor: Karol Józef Wittelsbach »

Dziękuję za wszelkie dobre słowa i życzenia oraz wiwaty. Z tego miejsca przeszyłam pozdrowienia dla obywateli Królestw Saksonii, Badenii, oraz Prus. :D
Karol Józef
z łaski Bożej król Bawarii,
hrabia palatyn Renu,
książę Bawarii, Frankonii i w Szwabii


Obrazek
Awatar użytkownika
Michael Boym
Posty: 127
Rejestracja: 28 maja 2023, 21:02
Lokalizacja: Berlin
Discord: michaelboym
wyksztalcenie: matura

Odznaczenia Bawarskie

Re: Katedra Najświętszej Marii Panny

Post autor: Michael Boym »

Vivat król Bawarii! Gratuluję koronacji oraz intronizacji. Oby korona lekką była.
Awatar użytkownika
Marie von Sachsen-Altenburg
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2022, 20:37
Lokalizacja: Altenburg

Odznaczenia Bawarskie

Re: Katedra Najświętszej Marii Panny

Post autor: Marie von Sachsen-Altenburg »

Wasza Królewska Mość,
Proszę przyjąć moje gratulacje z okazji objęcia tronu bawarskiego, życzę Wam długich i owocnych rządów.
Marie von Sachsen-Altenburg
Großherzogin von Sachsen-Weimar-Eisenach
Herzogin von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg und Gotha, Sachsen-Meiningen

Obrazek
Awatar użytkownika
Karol Józef Wittelsbach
Generalmajor
Generalmajor
Posty: 789
Rejestracja: 26 wrz 2022, 19:30
Lokalizacja: Monachium

Odznaczenia Bawarskie

Re: Katedra Najświętszej Marii Panny

Post autor: Karol Józef Wittelsbach »

Marie von Sachsen-Altenburg pisze: 14 sie 2023, 21:09 Wasza Królewska Mość,
Proszę przyjąć moje gratulacje z okazji objęcia tronu bawarskiego, życzę Wam długich i owocnych rządów.
Dziękuję Wam, Szanowna Pani za Wasze słowa.
Karol Józef
z łaski Bożej król Bawarii,
hrabia palatyn Renu,
książę Bawarii, Frankonii i w Szwabii


Obrazek
Awatar użytkownika
Karl von Wettin
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 883
Rejestracja: 27 wrz 2022, 19:54
Lokalizacja: Drezno

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: Katedra Najświętszej Marii Panny

Post autor: Karl von Wettin »

Obrazek

W katedrze, w jedno ze swoich świąt patronalnych zgromadzili się kawalerowie bawarskiego Orderu Świętego Jerzego. Celebracji przewodniczył Przeor Orderu.
Kiedy procesja zbliżyła się do ołtarza chór rozpoczął śpiew introitu.

Odmówiwszy modlitwy u stopni ołtarza i Kyrie

celebrans odczytał z mszału dzisiejszą kolektę
Deus, qui per immaculátam Vírginis Conceptiónem dignum Fílio tuo habitáculum præparásti: quǽsumus; ut, qui ex morte ejúsdem Filii tui prævísa eam ab omni labe præservásti, nos quoque mundos ejus intercessióne ad te perveníre concédas.
A następnie Czytanie z Księgi Przysłów przewidziane na dzisiejszy dzień.
Pan posiadł mnie na początku dróg swoich, zanim cokolwiek od początku uczynił. Od wieków zrządzona jestem i od starodawna, zanim ziemia powstała. Nie było jeszcze przepaści, a jam poczęta była. Jeszcze nie wytrysnęły źródła wód, jeszcze ciężarem swym nie stanęły góry: przed pagórkami jam była zrodzona. Jeszcze nie uczynił był ziemi ni rzek, ni zawias okręgu ziemi. Gdy niebiosa urządzał, byłam przy tym: gdy nad przepaścią krąg ziemski utwierdzał, gdy w górze umacniał niebiosa i w karby ujmował źródła wód, gdy morzu zakreślał granice jego i wodom nadawał prawo, by nie przekraczały swych granic, gdy ziemię ustalał w posadach. Z Nim byłam wszystko wespół urządzając i radowałam się na każdy dzień, igrając ciągle przed Jego obliczem, igrając na ziemskim okręgu — a rozkosz moja przebywać wśród synów ludzkich. Teraz więc, synowie, słuchajcie mnie: Błogosławieni, którzy strzegą dróg moich. Słuchajcie nauki, a bądźcie mądrzy i nie od rzucajcie jej. Błogosławiony człowiek, który mnie słucha i który czuwa co dzień u drzwi moich i strzeże podwojów mej bramy. Kto mnie znajdzie, znajdzie życie i wyczerpie zbawienie od Pana.
Potem chór zaśpiewał Graduał

Kiedy chór umilkł celebrans odczytał Ewangelię według świętego Łukasza
Onego czasu: Posłany jest Anioł Gabriel od Boga do miasta galilejskiego, które zwano Nazaret, do Panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a imię Panny Maryja. I wszedłszy do Niej Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami

Następnie celebrans kontynuował sprawowanie liturgii.
Na zakończenie ksiądz pobłogosławił zebranych.

[/quote]
Karl II,
v G.G. König von Sachsen
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stolica Bawarii München (Monachium)”