A dobra chociaz ta strona?
Mam nadzieje, ze ten bot siedzi juz w lochach.

A dobra chociaz ta strona?


Już dawno. Spokojnie.Karl von Württemberg pisze: ↑31 maja 2025, 0:02A dobra chociaz ta strona?![]()
![]()
Mam nadzieje, ze ten bot siedzi juz w lochach.


Wniosek o przeniesienie w stan spoczynku
Wasza Cesarska Mość,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwolnienie mnie ze służby czynnej w Armii Cesarstwa Niemieckiego i przeniesienie w stan spoczynku. Czynię to zgodnie z Art. 10, ust. 1 Ustawy o Siłach Zbrojnych Cesarstwa Niemieckiego.
Decyzję swoją motywuję rosnącą liczbą obowiązków, również tych poza granicami Cesarstwa, które uniemożliwiają mi dalsze, w pełni satysfakcjonujące wywiązywanie się z powierzonych mi zadań i zobowiązań. Mój wniosek podyktowany jest również szerszą decyzją o stopniowym wycofywaniu się z aktywnego pełnienia urzędów i funkcji. Służba w randze generała była dla mnie ogromnym zaszczytem, jednak poczucie obowiązku wobec Ojczyzny nakazuje mi ustąpić, skoro nie mogę poświęcić Armii tyle czasu, ile by wymagała.
Imię i Nazwisko: Friedrich von Baden
Stopień wojskowy: Generaloberst
Dotychczasowy przydział / funkcja: Dowódca XIV Korpusu Armijnego
Berlin, dn. 16 marca 1926 r.
/-/ Friedrich von Baden



Dziękuję WCM, zdania nie zmieniłem. Proszę by decyzja znalazła swe odzwierciedlenie w formalnym dokumencie. Nie wiem czy to powinno być w wątku rozkazy czy w jakim innym.August von Hohenzollern pisze: ↑18 mar 2026, 8:50 Z cieżkim sercem wniosek akceptuje, ale proszę się jeszcze nad tym zastanowić



Wnoszę o przeniesienie w stan spoczynku, nie całkowicie usunięcie. Choć oczywiście dostosuje się do decyzji cesarskiej.
