Wnioski

Großes Hauptquartier Deutsche Armee
Awatar użytkownika
Karl von Württemberg Stempel
Generalmajor
Generalmajor
Posty: 320
Rejestracja: 06 maja 2024, 19:46
Lokalizacja: Wirtembergia

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Wnioski

Post autor: Karl von Württemberg »

Vilarte pisze: 11 maja 2025, 22:25 @Friedrich von Baden @August von Hohenzollern proponuję zbanować lub zedytować profil tego bota, który udostępnia u was adres strony +18
ssc1.PNG
A dobra chociaz ta strona? :D :D
Mam nadzieje, ze ten bot siedzi juz w lochach.

Karl von Württemberg
Król Wirtembergii

Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3507
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: Wnioski

Post autor: Fryderyk Orański »

Karl von Württemberg pisze: 31 maja 2025, 0:02
Vilarte pisze: 11 maja 2025, 22:25 @Friedrich von Baden @August von Hohenzollern proponuję zbanować lub zedytować profil tego bota, który udostępnia u was adres strony +18
ssc1.PNG
A dobra chociaz ta strona? :D :D
Mam nadzieje, ze ten bot siedzi juz w lochach.
Już dawno. Spokojnie.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3507
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: Wnioski

Post autor: Fryderyk Orański »

Wniosek o przeniesienie w stan spoczynku



Wasza Cesarska Mość,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwolnienie mnie ze służby czynnej w Armii Cesarstwa Niemieckiego i przeniesienie w stan spoczynku. Czynię to zgodnie z Art. 10, ust. 1 Ustawy o Siłach Zbrojnych Cesarstwa Niemieckiego.

Decyzję swoją motywuję rosnącą liczbą obowiązków, również tych poza granicami Cesarstwa, które uniemożliwiają mi dalsze, w pełni satysfakcjonujące wywiązywanie się z powierzonych mi zadań i zobowiązań. Mój wniosek podyktowany jest również szerszą decyzją o stopniowym wycofywaniu się z aktywnego pełnienia urzędów i funkcji. Służba w randze generała była dla mnie ogromnym zaszczytem, jednak poczucie obowiązku wobec Ojczyzny nakazuje mi ustąpić, skoro nie mogę poświęcić Armii tyle czasu, ile by wymagała.


Imię i Nazwisko: Friedrich von Baden
Stopień wojskowy: Generaloberst
Dotychczasowy przydział / funkcja: Dowódca XIV Korpusu Armijnego


Berlin, dn. 16 marca 1926 r.

/-/ Friedrich von Baden
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 3228
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Wnioski

Post autor: August von Hohenzollern »

Z cieżkim sercem wniosek akceptuje, ale proszę się jeszcze nad tym zastanowić
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3507
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: Wnioski

Post autor: Fryderyk Orański »

August von Hohenzollern pisze: 18 mar 2026, 8:50 Z cieżkim sercem wniosek akceptuje, ale proszę się jeszcze nad tym zastanowić
Dziękuję WCM, zdania nie zmieniłem. Proszę by decyzja znalazła swe odzwierciedlenie w formalnym dokumencie. Nie wiem czy to powinno być w wątku rozkazy czy w jakim innym.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
Karl von Wettin Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 1158
Rejestracja: 27 wrz 2022, 19:54
Lokalizacja: Drezno
wyksztalcenie: mgr.net.prawa

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: Wnioski

Post autor: Karl von Wettin »

Stopnień był nadan dekretem
Karl II,
v G.G. König von Sachsen
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach
Herzog von Sachsen-Meiningen, Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg und Gotha
Fürst von Waldenburg
Landgraf von Thüringen
Markgraf von Oberlausitz,
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3507
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: Wnioski

Post autor: Fryderyk Orański »

Karl von Wettin pisze: 12 maja 2026, 9:46 Stopnień był nadan dekretem
Wnoszę o przeniesienie w stan spoczynku, nie całkowicie usunięcie. Choć oczywiście dostosuje się do decyzji cesarskiej.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwatera Główna Armii Cesarstwa Niemieckiego”