VI Posiedzenie
- August von Hohenzollern • Stempel
- Feldmarschall

- Posty: 3226
- Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Odznaczenia Wirtemberskie
Odznaczenia Badeńskie
Re: VI Posiedzenie
Szanowni Panowie Parlamentarzyści
Ogłaszam , że przez aklamacje, zostala ratyfikowana Konwencja
Ogłaszam , że przez aklamacje, zostala ratyfikowana Konwencja
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
- Fryderyk Orański • Stempel
- Generaloberst

- Posty: 3506
- Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
- Lokalizacja: RON, Rotria
- wyksztalcenie: doktor net
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Re: VI Posiedzenie
To jeszcze Cesarz ją opublikujeAugust von Hohenzollern pisze: ↑07 sty 2026, 0:12 Szanowni Panowie Parlamentarzyści
Ogłaszam , że przez aklamacje, zostala ratyfikowana Konwencja
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

- August von Hohenzollern • Stempel
- Feldmarschall

- Posty: 3226
- Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Odznaczenia Wirtemberskie
Odznaczenia Badeńskie
Re: VI Posiedzenie
Szanowni Panowie
Wnoszę o uchwalenie podatku solidarnosciowego dla podratowania biednych ludzi.
Czy ktos moze przygotowac projekt ?
Wnoszę o uchwalenie podatku solidarnosciowego dla podratowania biednych ludzi.
Czy ktos moze przygotowac projekt ?
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
- Karl von Wettin • Stempel
- Feldmarschall

- Posty: 1158
- Rejestracja: 27 wrz 2022, 19:54
- Lokalizacja: Drezno
- wyksztalcenie: mgr.net.prawa
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Odznaczenia Badeńskie
Re: VI Posiedzenie
O właśnie. Jak wygląda sytuacja z zimnem w innych krajach związkowych?. Z mojej strony w przeciągu tygodnia z pomocą cesarskiego transportu odblokujemy infrastrukturę w Rudawach i węgiel może zacząć płynąć poza Saksonię.
Karl II,
v G.G. König von Sachsen
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach
Herzog von Sachsen-Meiningen, Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg und Gotha
Fürst von Waldenburg
Landgraf von Thüringen
Markgraf von Oberlausitz,
v G.G. König von Sachsen
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach
Herzog von Sachsen-Meiningen, Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg und Gotha
Fürst von Waldenburg
Landgraf von Thüringen
Markgraf von Oberlausitz,
- Fryderyk Orański • Stempel
- Generaloberst

- Posty: 3506
- Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
- Lokalizacja: RON, Rotria
- wyksztalcenie: doktor net
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Re: VI Posiedzenie
Byłby to jak rozumiem taki podatek bardziej narracyjny, dla robienia narracji i fajnej inicjatywy tak?August von Hohenzollern pisze: ↑09 sty 2026, 19:39 Szanowni Panowie
Wnoszę o uchwalenie podatku solidarnosciowego dla podratowania biednych ludzi.
Czy ktos moze przygotowac projekt ?
Bo przecież znieśliśmy cały system gospodarki na forum, na rzecz bardziej narracyjnych działań.
PS. Przydałoby się w Dzienniku Ustaw opublikować tę ustawę: viewtopic.php?p=12340#p12340
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

- Fryderyk Orański • Stempel
- Generaloberst

- Posty: 3506
- Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
- Lokalizacja: RON, Rotria
- wyksztalcenie: doktor net
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Re: VI Posiedzenie
Drodzy Parlamentarzyści sprawy w Reichstagu utknęły, nic się nie dzieje. Jesli chodzi o reformę to proponuję zmienić ustawę o siłach zbrojnych a dokładnie jej artykuł 10.: viewtopic.php?t=14
Proponuję albo zmienić liczbę na 3 miesiące, albo w ogóle usunąć zapis, lub przemianować, że każdy żołnierz ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.Art. 10
1. Każdy żołnierz po 30 latach służby (30 miesiącach realnych) ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.
2. Przechodząc w stan spoczynku żołnierze zachowują prawo do zachowania stopnia i wynagrodzenia wynikającego z jego posiadania.
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

- August von Hohenzollern • Stempel
- Feldmarschall

- Posty: 3226
- Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Odznaczenia Wirtemberskie
Odznaczenia Badeńskie
Re: VI Posiedzenie
Wydahe mi sie ze 3 miesiace sa dobrym pomyslem.
Przypomunam ze ustawa powstawala gdy miesiac w realu byl rokiem w virtualu
Przypomunam ze ustawa powstawala gdy miesiac w realu byl rokiem w virtualu
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
- Fryderyk Orański • Stempel
- Generaloberst

- Posty: 3506
- Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
- Lokalizacja: RON, Rotria
- wyksztalcenie: doktor net
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Re: VI Posiedzenie
Dokładnie tak było. Teraz jest ujednolicony czas realowy z wirtualnym zatem powinno się to zmienić.August von Hohenzollern pisze: ↑28 sty 2026, 14:16 Wydahe mi sie ze 3 miesiace sa dobrym pomyslem.
Przypomunam ze ustawa powstawala gdy miesiac w realu byl rokiem w virtualu
Proponuję zrobić to tak, że jest ustawa o siłach zbrojnych, a to będzie ustawa zmieniająca tamtą ustawę. I po prostu będzie w tym samym wątku dwa posty.
Bo tak to nie ma sensu aby rozbijać to na więcej wątków.
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

- August von Hohenzollern • Stempel
- Feldmarschall

- Posty: 3226
- Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Odznaczenia Wirtemberskie
Odznaczenia Badeńskie
Re: VI Posiedzenie
Tak, gadzam sie, trzeba zmienic ustawe
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
- Fryderyk Orański • Stempel
- Generaloberst

- Posty: 3506
- Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
- Lokalizacja: RON, Rotria
- wyksztalcenie: doktor net
-
Odznaczenia Pruskie
Odznaczenia Bawarskie
Odznaczenia Saskie
Re: VI Posiedzenie
Oto moja propozycja. Jak przegłosujemy to wtedy wsadzamy to do wątku ustawy o siłach zbrojnych jako kolejny post, a ten pierwszy post z treścią zmieniamy tam punkt 1. artykułu 10 na nowe brzmienie. Plus będzie trzeba dodać tam na początku wzmiankę o tym, że ustawa zawiera poprawkę z 1926 roku. Ale to mogę zrobić nawet samemu, jak tylko przegłosujemy zmiany.
Ustawa
o zmianie ustawy o siłach zbrojnych Cesarstwa Niemiec
Art. 1.
W ustawie z dnia 10 października 1871 r. o siłach zbrojnych Cesarstwa Niemiec wprowadza się następującą zmianę:
W art. 10 ust. 1 skreśla się obecną treść ustępu.
Art. 2.
Art. 10 ust. 1 zmienia się w brzmieniu:
„1. Każdy żołnierz po 3 miesiącach służby ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.”
Art. 3.
Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Podpisano: August I
Cesarz Niemiecki
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae
