VI Posiedzenie

Siedziba Reichstagu; Parlamentu Cesarstwa Niemieckiego.
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 3226
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: August von Hohenzollern »

Szanowni Panowie Parlamentarzyści
Ogłaszam , że przez aklamacje, zostala ratyfikowana Konwencja
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3506
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Fryderyk Orański »

August von Hohenzollern pisze: 07 sty 2026, 0:12 Szanowni Panowie Parlamentarzyści
Ogłaszam , że przez aklamacje, zostala ratyfikowana Konwencja
To jeszcze Cesarz ją opublikuje ;)
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 3226
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: August von Hohenzollern »

Szanowni Panowie
Wnoszę o uchwalenie podatku solidarnosciowego dla podratowania biednych ludzi.
Czy ktos moze przygotowac projekt ?
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Karl von Wettin Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 1158
Rejestracja: 27 wrz 2022, 19:54
Lokalizacja: Drezno
wyksztalcenie: mgr.net.prawa

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Karl von Wettin »

O właśnie. Jak wygląda sytuacja z zimnem w innych krajach związkowych?. Z mojej strony w przeciągu tygodnia z pomocą cesarskiego transportu odblokujemy infrastrukturę w Rudawach i węgiel może zacząć płynąć poza Saksonię.
Karl II,
v G.G. König von Sachsen
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach
Herzog von Sachsen-Meiningen, Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg und Gotha
Fürst von Waldenburg
Landgraf von Thüringen
Markgraf von Oberlausitz,
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3506
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Fryderyk Orański »

August von Hohenzollern pisze: 09 sty 2026, 19:39 Szanowni Panowie
Wnoszę o uchwalenie podatku solidarnosciowego dla podratowania biednych ludzi.
Czy ktos moze przygotowac projekt ?
Byłby to jak rozumiem taki podatek bardziej narracyjny, dla robienia narracji i fajnej inicjatywy tak?
Bo przecież znieśliśmy cały system gospodarki na forum, na rzecz bardziej narracyjnych działań.

PS. Przydałoby się w Dzienniku Ustaw opublikować tę ustawę: viewtopic.php?p=12340#p12340 ;)
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3506
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Fryderyk Orański »

Drodzy Parlamentarzyści sprawy w Reichstagu utknęły, nic się nie dzieje. Jesli chodzi o reformę to proponuję zmienić ustawę o siłach zbrojnych a dokładnie jej artykuł 10.: viewtopic.php?t=14
Art. 10
1. Każdy żołnierz po 30 latach służby (30 miesiącach realnych) ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.
2. Przechodząc w stan spoczynku żołnierze zachowują prawo do zachowania stopnia i wynagrodzenia wynikającego z jego posiadania.
Proponuję albo zmienić liczbę na 3 miesiące, albo w ogóle usunąć zapis, lub przemianować, że każdy żołnierz ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 3226
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: August von Hohenzollern »

Wydahe mi sie ze 3 miesiace sa dobrym pomyslem.
Przypomunam ze ustawa powstawala gdy miesiac w realu byl rokiem w virtualu
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3506
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Fryderyk Orański »

August von Hohenzollern pisze: 28 sty 2026, 14:16 Wydahe mi sie ze 3 miesiace sa dobrym pomyslem.
Przypomunam ze ustawa powstawala gdy miesiac w realu byl rokiem w virtualu
Dokładnie tak było. Teraz jest ujednolicony czas realowy z wirtualnym zatem powinno się to zmienić.
Proponuję zrobić to tak, że jest ustawa o siłach zbrojnych, a to będzie ustawa zmieniająca tamtą ustawę. I po prostu będzie w tym samym wątku dwa posty.
Bo tak to nie ma sensu aby rozbijać to na więcej wątków.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Awatar użytkownika
August von Hohenzollern Stempel
Feldmarschall
Feldmarschall
Posty: 3226
Rejestracja: 24 wrz 2022, 20:20

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Odznaczenia Wirtemberskie

Odznaczenia Badeńskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: August von Hohenzollern »

Tak, gadzam sie, trzeba zmienic ustawe
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański Stempel
Generaloberst
Generaloberst
Posty: 3506
Rejestracja: 25 wrz 2022, 20:19
Lokalizacja: RON, Rotria
wyksztalcenie: doktor net

Odznaczenia Pruskie

Odznaczenia Bawarskie

Odznaczenia Saskie

Re: VI Posiedzenie

Post autor: Fryderyk Orański »

Obrazek
Ustawa
o zmianie ustawy o siłach zbrojnych Cesarstwa Niemiec


Art. 1.
W ustawie z dnia 10 października 1871 r. o siłach zbrojnych Cesarstwa Niemiec wprowadza się następującą zmianę:
W art. 10 ust. 1 skreśla się obecną treść ustępu.

Art. 2.
Art. 10 ust. 1 zmienia się w brzmieniu:
„1. Każdy żołnierz po 3 miesiącach służby ma prawo złożyć wniosek o przeniesienie w stan spoczynku.”

Art. 3.
Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Podpisano: August I
Cesarz Niemiecki
Oto moja propozycja. Jak przegłosujemy to wtedy wsadzamy to do wątku ustawy o siłach zbrojnych jako kolejny post, a ten pierwszy post z treścią zmieniamy tam punkt 1. artykułu 10 na nowe brzmienie. Plus będzie trzeba dodać tam na początku wzmiankę o tym, że ustawa zawiera poprawkę z 1926 roku. Ale to mogę zrobić nawet samemu, jak tylko przegłosujemy zmiany.
/-/ Sanctitas Vestra Albertus
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Reichstag”